Keçiören Anasayfa Keçiören Hakkında Keçiören Haritası

 2841

Site İçi Arama      
Yemek Siparişi

Keçiören Kategoriler

 Elektronik-İletişim-Bilişim  Gıda-Market-Su  Hırdavat-Cam-Anahtar  Lokanta-Kebap-Pide  Sağlık-Eczane--Optik  Servis-Tamir-Temizlik
Keçiören Boya Tamir İşleri Tv - Elektronik - Oto Teyp Keçiören Halı Yıkama-Temizlik Keçiören Elektrik-Tesisat Keçiören Kombi Servisi Keçiören Kapı-Pencere Tamiri Keçiören Arçelik Servisi Keçiören Bosch Servisi Keçiören Beko Servisi Keçiören Baymak Servisi Keçiören Demirdöküm Servisi Ankara Braun Servisleri Keçiören Alarko Servisi Keçiören Siemens Servisi Keçiören Vaillant Servisi Keçiören Ariston Servisi Keçiören Ferroli Servisi Pursaklar Baymak Servisi Subayevleri Demirdöküm Servisi Etlik Demirdöküm Servisi Etlik Bosch Servisi Etlik Baymak Servisi Yenimahalle Ariston Servisi Keçiören Fellini Servisi Keçiören Klima Servisi Keçiören Auer Servisi Bisiklet Tamiri - Servisi Etlik Beko Servisi Keçiören Vestel Servisi Etlik Arçelik Servisi Profilo Servisi Ankara Altus Servisi Ankara General Electric Servisi Servisleri
 Nakliyat-Taksi-Ulaşım  Emlak-İnşaat-Sigorta  Ev-Mobilya-Dekorasyon  Eğitim-Spor-Eğlence  Giyim-Ayakkabı-Çanta  Müzik-Kırtasiye-Fotoğraf  Kuaför-Güzellik Merkezi  Çiçekçi-Tüp-Muhtelif  Otomotiv-Servis  Pastane-Cafe-Fastfood  Merkezler-Dernekler

Keçiören Önemli Linkler

 

Keçiören E-Mail List

E-mail Adresiniz

 
Keçiören Otobüs Güzargahları

Haber Detayi

Duisburg Belediye Başkanı Keçiören'de

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gelen Almanya’nın Duisburg Belediye Başkanı Adolf Sauerland, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ı makamında ziyaret etti.

 

500 bin nüfuslu bir kent olan Duisburg’ta 80 bini aşkın Türk kökenli insanın yaşadığını, Avrupa’nın en büyük camisinin de bulunduğu kentte toplam nüfusun 3’te birinin yabancılardan oluştuğunu kaydeden konuk Başkan bölgesinde yaşayan Türklerle yakın ilişkiler içerisinde olduklarını söyledi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile kardeş belediye olduklarını da ifade eden konuk Başkan, İslam’ın Almanya’nın bir parçası olduğunu, bunun en güzel örneğinin Duisburg olduğunu vurgulayarak, “Hak dinlerin birbirleriyle çok ortak yönleri vardır. Onları iyi anlayabilirsek ayrı yaşamamız için bir sebep yok. Biz beraber yaşamaya, ortak noktalarda buluşmaya çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’nin AB Üyeliğine Destek

Samimi bir havada geçen görüşmede Almanya Türkiye ve Avrupa Birliği Türkiye ilişkileri konusunda da görüşlerini dile getiren Duisburg Belediye Başkanı Sauerland, “AB ile Türkiye ilişkileri hakkında yanlış değerlendirmeler var. Aslında çok ortak yönlerimiz var. Türkiye’yi dışlamanın bir anlamı yok. Hem kültürel yönünü hem de ekonomik yönünü düşünürsek Türkiye’nin bir an önce alınmasından yanayım. Bana göre Avrupa Birliği Türkiyesiz düşünülemez” şeklinde konuştu.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da Duisburg Belediye Başkanını Keçiören’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, Keçiören Belediyesi olarak Almanya Büyükelçiliği ile yakın ilişkiler içerisinde olduklarını kaydetti. Almanya ile Türkiye ilişkilerinin farklı anlamı olduğunu, Avrupa’da en fazla Türk nüfusun yaşadığı ülkenin Almanya, Türkiye’ye en fazla turistin geldiği ülkenin de Almanya olduğunun altını çizen Başkan Ak, “Bu temasımız umarım iki belediye arasındaki ilişkilerin de ilk adımı olur” diye konuştu. Avrupa Birliği süreci içerisinde zaman zaman Almanya’daki hükümet değişiklikleriyle ilgili krizler yaşandığına da işaret eden Başkan Ak, Alman halkının Türkiye’nin AB’ye girişine destek verdiğine inandığını, Türkiye’nin AB için bir yük değil aksine bir katkı olduğunu sözlerine ekledi.

Yaklaşık bir saat süren görüşmede başkanlar karşılıklı olarak birbirlerine belediyelerinin rozetlerini taktı.

İki başkanın görüşmesi sırasında Keçiören Belediyesi’ne gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek de Türk ve Alman halkının yolunun tarih boyunca pek çok kez kesiştiğini hatırlatarak, “Yurt dışında en çok Türk’ün yaşadığı Almanya’yı kendi parçamız gibi görüyoruz” dedi. Almanya gibi pek çok Avrupa ülkesinde Türkiye’nin AB’girişinin iç siyaset malzemesi olarak kullanıldığına dikkati çeken İpek, Avrupa ülkelerinin bundan vazgeçmeleri gerektiğini, konuya reel olarak bakıldığı zaman dünyada yükselen bir yıldız, bölgesinde bölgesel süper güç olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin bir Avrupa ülkesi olduğunun görüleceğini kaydetti.

 

 

 

 

10.01.2011

Kaynak

why married men cheat why men cheat on beautiful women My wife cheated on me
hiv/aids foundations jasonfollas.com how do u get hiv
abortion personal stories third trimester abortions abortion at home
how do you get aids aids healthcare foundation symptoms of aids and hiv
signs of std in men open do i have chlamydia quiz
abortion pill story terminating early pregnancy after abortion
signs for chlamydia blog.gildedvillage.com chlamydia in men treatment
women who cheat on men seniorgeekpc.com how many women cheat on their husbands
how many women cheat on their husbands when married men cheat why do guys cheat
when married men cheat blog.ivanovtech.com why wifes cheat
married and want to cheat men and women meet and cheat
infidelity signs my husband cheated with a man why wife cheat
text spy harshpande.net sms spy software